Letos pričnemo z izvajanjem CEPLJENJA PROTI GRIPI od 19.oktobra 2020 dalje.

LOKACIJE IN TERMINI

• ZP MOZIRJE:       Vsak TOREK in ČETRTEK od 17.00-19.00 (stranski vhod po dovozni rampi, info na 031/741-134) – naročanje ni potrebno
  • ZP NAZARJE:       Vsak PONEDELJEK od 12.00-14.00 – naročanje ni potrebno
  • ZP LJUBNO:          Vsak dan od TORKA do PETKA od 12.00-13.00 – potrebno se je naročiti (v Splošni ambulanti)
  • ZP LUČE:                Vsak PONEDELJEK od 12.00-13.00 – naročanje ni potrebno

Po predlogu Zakona o začasnih interventnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic COVID-19 (PKP 5) je prostovoljno cepljenje proti gripi za vse zavarovane osebe pravica iz obveznega zdravstvenega zavarovanja.

Gripa predstavlja veliko grožnjo za javno zdravje in ima velik vpliv na obolevnost in umrljivost. Pri bolnikih s kroničnimi boleznimi, starejših bolnikih, dojenčkih in nosečnicah pa bolezen lahko poteka s težjo klinično sliko s pogostimi zapleti in višjo smrtnostjo. Najučinkoviteje se pred gripo zavarujemo z vsakoletnim cepljenjem, ki je popolnoma varno. Cepljenje proti gripi je še zlasti priporočljivo za kronične bolnike, starejše osebe, majhne otroke (od 6 mesecev do 2 let starosti), nosečnice ter za osebe z izjemno povečano telesno težo.

Pred cepljenjem morate imeti izpolnjen vprašalnik za preverjanje zdravstvenega stanja. Natisnete ga lahko tukaj: Vprašalnik za preverjanje zdravstvenega stanja

V pričakovanju čimvečjega odziva vas pričakujemo na navedenih lokacijah.

Zgornjesavinjski ZD Nazarje

Osnovne informacije o cepljenju-NIJZ