Letos pričnemo z izvajanjem CEPLJENJA PROTI GRIPI od 18.oktobra 2021 dalje.

Cepljenje se bo izvajalo pred ZSZD Nazarje, v modrem kontejnerju št. 2, med 11.00 in 13.00 uro.

CEPLJENJE JE BREZPLAČNO za osebe z urejenim obveznim zdravstvenim zavarovanjem.

Cepljenje proti gripi je še zlasti priporočljivo za:

• kronične bolnike
  • starejše osebe
  • majhne otroke (od 6 mesecev do 2 let starosti)
  • nosečnice
  • osebe z izjemno povečano telesno težo,

posebej priporočljivo je tudi za osebe, ki so pri svojem delu izpostavljene nevarnosti okužbe ali pri delu lahko prenesejo okužbo na druge osebe, še posebno to velja za zdravstvene delavce in sodelavce ter druge nujne službe.

Gripa predstavlja veliko grožnjo za javno zdravje in ima velik vpliv na obolevnost in umrljivost. Bolezen pri mladih bolnikih brez kroničnih bolezni večinoma poteka kot nekajdnevno vročinsko stanje z respiratorno simptomatiko in bolečinami v mišicah in sklepih. Pri bolnikih s kroničnimi boleznimi, starejših bolnikih, majhnih otrocih, nosečnicah in izjemno debelih pa bolezen lahko poteka s težjo klinično sliko s pogostimi zapleti in višjo smrtnostjo.

Cepljenje proti gripi in cepljenje proti covid-19 se lahko opravi sočasno ali s kakršnimkoli presledkom.

Osnovne informacije o cepljenju-NIJZ