V tem tednu smo v Zgornjesavinjskem ZD Nazarje izvedli ponovni strokovni pregled protokolov za obravnavo tako pacientov s simptomi bolezni COVID-19, kot tudi potrjeno obolelih s to boleznijo ter sprejeli vse potrebne dodatne ukrepe za zagotovitev optimalne zdravstvene oskrbe občanov. Glede na silovito širjenje epidemije tudi v naši dolini ter vse večje število obolelih, smo se dodatno pripravili tudi na povečanje potreb po pregledih teh pacientov. Že od marca je za te preglede urejena COVID ambulanta v ZP Mozirje, večino pa so jih doslej uspeli opravljali naši zdravniki s hišnimi obiski, kar je tudi za paciente bistveno bolj ugodno.

Zaradi vremenskih razmer pa pričakujemo predvsem porast otrok s simptomi COVID-19, ki jih je potrebno pregledovati ločeno od ostalih pacientov pediatrične ambulante. V ta namen smo s pomočjo Občine Nazarje ter Civilne zaščite takoj uredili dodatno COVID ambulanto (v ZP Nazarje), ki bo služila dvema namenoma: pregledi otrok s simptomi ter nujni pregledi vseh pacientov s potrjeno boleznijo COVID-19. S tem bodo bistveno izboljšani pogoji za njihovo hitro in varno obravnavo.

Zgornjesavinjski ZD Nazarje